Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2019/20

2. 12. 2019

3.12. se vydáme do Muzea třebechovických betlémů. Ve spolupráci s pracovníky muzea je pro žáky připraven další projektový den.

26.11. se uskutečnil 16. ročník pěvecké soutěže „Ředický slavík“. Z každého ročníku byli  zvoleni nejlepší zpěváci. Ti budou 9.12.2019 reprezentovat naši školu na pěvecké soutěži "Perníkový slavík" v ZŠ Ostřetín.

18.11. se konal v Holicích florbalový turnaj pro 1. stupeň ZŠ, kterého se zúčastnili i naši žáci. Umístili se v konkurenci velkých škol na 5. místě. Děkujeme žákům za reprezentaci školy a panu Petru Kudrnovi za spolupráci.

15.11. začal pro žáky naší školy plavecký výcvik v plavecké škole ve Vysokém Mýtě. Bude ukončen 7.2.2020.

12.11. jsme zhlédli v Holicích film z cyklu „Kouzelná planeta“ – Borneo. V tento den jsme také přijali pozvání od žáků výtvarného oboru ZUŠ Holice a navštívili jsme výstavu „Moře, bouře, oceán a moře plastů a co s nimi…“.

7.11. se uskutečnil projektový den „Letem světem Evropou“. 

Stávka

Na středu 6. 11. 2019 byla vyhlášena stávka za zvýšení platů. Rozhodli jsme se této stávky nezúčastnit. Naším důvodem je to, že zvyšování platů nepovažujeme za ten největší problém, který je ve školství třeba řešit. Podle nás jsou palčivější problémy. Za ty se však nestávkuje a nechce o nich slyšet ani vláda ani odbory. Prosté zvýšení platů, byť o původních 15 %, totiž situaci vůbec nevyřeší.

                                                                             Zaměstnanci ZŠ Dolní Ředice

 

22.10.2019 nám přišla tato radostná zpráva od firmy Marius Pedersen:

Marius Pedersen a.s., DOPRAVNÍ A RECYKLAČNÍ CENTRUM Pardubice
Dělnická 380, Pardubice – Černá za Bory 533 01 tel. 466 053 830


Vyhodnocení sběrové soutěže 2018/2019
 

Vážení soutěžící,
i v loňském školním roce proběhla již tradiční sběrová soutěž, které se účastnily školy z Pardubického a Královohradeckého kraje. I přes nepřízeň na trhu s druhotnými surovinami, se Vám stále snažíme nabídnout ty nejlepší výkupní ceny, které Vás budou motivovat ke sběru papíru a pomáhat tak k ochraně životního prostředí.
Celkově bylo v minulém školním roce vybráno neuvěřitelných 831 tun papíru. Soutěže se účastnilo 60 škol, které celkem navštěvuje 14 642 žáků a školám bylo celkově vyplaceno 1 206 075 Kč.
Klíčem k vyhodnocení sběrové soutěže bylo celkové množství odpadu a počet žáku, kteří školu navštěvují, abychom tak dali příležitost i menším školám. Pěti nejlepším školám bude vyplacena peněžitá odměna. Výherci budou kontaktování v nejbližší možné době. Doufáme, že se do soutěže zapojíte i v dalším školním roce.

V Pardubicích dne 22.10.2019
Bc. Jakub Kučera
Obchodní zástupce

Pořadí

1.  Spolek rodičů dětí ZŠ Dolní Ředice    (výhra 5 000 Kč)
2.  Základní škola SEVER, Hradec Králové, Lužická 1208
3.  Základní škola Pardubice-Polabiny, Družstevní 305 3.
4.  Základní škola a Mateřská škola Josefa Gočára
 5. Klub přátel základní školy Štefánikova 566, Hradec Králové 11

 

14. a 15. října se uskutečnil sběr starého papíru. Do sběrny bylo celkem odvezeno 10 770 kg. Do akce se zapojili všichni žáci školy, kteří byli odměněni věcnými cenami. Škoda, že výkupní cena neustále klesá. Za odevzdané množství SRD získalo 11 847 Kč. Peníze budou použity na kulturní akce pro žáky.

Rodičům a občanům Dolních Ředic děkujeme za pomoc a podporu této akce. 

 

 

Krásné počasí přálo všem běžcům o víkendu 12. a 13. října. V sobotu 12.10. se konal v Pardubicích Běh naděje, kterého se zúčastnilo 33 běžců z naší školy. Svou účastí podpořili tuto humanitárně sportovní akci, jejíž hlavním posláním je propagace pravidelného sportování a shromažďování prostředků na výzkum rakoviny.

Následující den, v neděli 13. 10. se konal závod, který vede okolo rybníka v Holicích – „Okolo Hlubáku“. Na trať dlouhou 5 km se vydalo 22 závodníků v červených dresech naší školy. Běželi žáci, sourozenci, rodiče i učitelé, aby zabojovali o krásné medaile, uznání diváků a osobní rekordy. Vítězem byl každý, kdo dosáhl cíle a překonal  hlavně sám sebe. Tento běžecký závod má rovněž charitativní podtext. Finanční podpora  putuje rodičům Petrušky Čapkové z Dolních Ředic.

 

BĚH OKOLO HLUBÁKU

V neděli 13. října 2019 se koná charitativní běh OKOLO HLUBÁKU.

Prezentace: 8-00 – 9.30, start: 10.00 hod Příchod na akci je samostatný. Pedagogický dozor je zajištěn na startu a v cíli závodu. Účast dobrovolná.

Další informace na: https://www.facebook.com/okolohlubaku

Registraci proveďte na : http://bit.ly/oh2019-podzim

 

BĚH NADĚJE

Běh naděje je sportovně humanitární akce, která navazuje na běh Terryho Foxe. Jejím účelem je absolvovat trať v délce asi 2 km a z příspěvků účastníků získat finanční prostředky na výzkum rakoviny.  Na trať se mohou vydat všichni bez rozdílu věku a výkonnosti.

Sejdeme se  v sobotu 12. října 2019 na Pernštýnském náměstí v Pardubicích

Sraz před radnicí v 9.30 hod. Start v 10.00 hod.

                                                                                                                    

 

SPOLEK RODIČŮ DĚTÍ PŘI ZŠ DOLNÍ ŘEDICE ORGANIZUJE

SBĚR PAPÍRU

V PONDĚLÍ 14. 10. A V ÚTERÝ 15. 10. 2019 OD 14 DO 17 HODIN

VE DVOŘE ZÁKLADNÍ ŠKOLY.

SBÍRÁ SE SMĚS NOVIN, ČASOPISŮ A LETÁKŮ, KARTON.

 

VÝTĚŽEK SBĚRU JE VĚNOVÁN NA KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE ŽÁKŮ ZŠ. 

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

 

 

23.9. zhlédli žáci 1. a 2. r. v MŠ divadelní představení "Popelka".

 

V pondělí 2. září v 8 hodin bude zahájen nový školní rok 2019/2020.

Žáci dostanou přihlášku do školní jídelny a školní družiny, na které si budou moci přihlásit oběd a pobyt ve školní družině od úterý 3. září. Stravné se hradí ve čtvrtek 5.9. v Mateřské škole Dolní Ředice.

Vyučování v pondělí 2.9. bude ukončeno v 9, 15 hodin.

Úspěšný nový školní rok všem žákům a studentům přejí zaměstnanci ZŠ Dolní Ředice.